Haber

Kızılay’ın sıcak yemeği 40 milyon tabağı aştı

ANKARA (İGFA) –Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ile Elbistan ilçesinde meydana gelen depremlerin ardından afet bölgesinde düzeltme çalışmaları sürüyor.

Depremzedeler için ilk günden bu yana sahada her türlü ihtiyaca cevap vermek için seferber olan Kızılay, 1.500’ü aşkın profesyonel çalışanı ve 5 bine yakın gönüllüsü ile hizmet vermeye devam ediyor.

Kızılay ile uyum içinde yürütülen beslenme grubu üyeleri ile birlikte verilen sıcak yemek sayısı 40 milyon tabağı aştı. Kızılay, beslenme faaliyetlerinin yanı sıra diğer alanlarda da destekleyici faaliyetlerini sürdürmektedir.

86’sı ikram aracı, 356’sı seyyar mutfak, 41’i portatif fırın, 22’si sahra mutfağı ve 330’u servis aracı olmak üzere toplam 835 aracıyla bölgede hizmet veren Türk Kızılayı, afet bölgesindeki 5 aşevinden düzenli olarak afetzedelere yemek ulaştırıyor. .

Koordinatörlüğünü Kızılay’ın yaptığı Afet Besinleri Kümesi’nin bugüne kadar yaklaşık 7,6 milyon kişiye çorba, 40 milyon kişiye üç öğün sıcak yemek ve 43 milyon adet ekmek dağıttığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu