Haber

DEPREM MAĞDURLARI İÇİN PASTA FIRININI ÇADIRA TAŞIDI, POTTOMS YAPIP DAĞITTI

HATAY’ın Antakya ilçesinde 35 yaşındaki 4 çocuk babası Ömer Erbay, Kütahya’daki fırınını kapatarak depremzedeler için çadıra taşıdı. Saat başı sıcak börek yapıp dağıtan Erbay, “Dükkandaki her şeyi aldık. Böyle bir hizmete başladık. 10 gündür buradayız. 10 günlük bir malzemeyle geldik ama sonra baktım ki iş bitiyor.” sistem çalışmıyordu, bugün tekrar aradım arkadaşlarımı, başka araç getiriyorlar.”

Kahramanmaraş merkezli iki depremde en çok yıkımın yaşandığı Hatay’da yaralar sarılmaya çalışılıyor. Kütahya’da fırın işleten 35 yaşındaki 4 çocuk babası Ömer Erbay, fırınını Hatay’a taşıdı. Ekipmanlarını çadıra yerleştirerek 10 gün boyunca saat başı sıcak börek pişirip dağıtan Erbay, 10 gün daha hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.

“10 GÜN MALZEMEYLE GELDİM, BUGÜN BİR MALZEME İSTEDİM” 10 gündür çadırda çörek pişirip dağıtan Ömer Erbay, “Kütahya’dan geldim. Orada pastane işletmecisiyim. arkadaşlarımla ne yapabiliriz diye düşündük.ikinci gün buraya arama kurtarma ekibine katılmak için geldik.burada çok büyük bir ekmek ihtiyacı olduğunu anladık.kriz olduğunu gördük.hızla geri döndük ve kendi ekipmanımızı sardık, uyumadan dükkandaki her şeyi aldık.Bu tür hizmetlere başladık.10 gündür buradayız.10 gündür cihazla geldik ama sonra baktık ki sistem çalışmıyor.Bugün ben yine arkadaşlarımı aradılar başka araba malzemesi getiriyorlar sabah 07.00’de börek yapmaya başlıyoruz akşam 21.00’e kadar saat başı devam ediyoruz yetmiyor civar mahallelerden geliyorlar yetmiyor yetmedik destek al. Sadece arkadaşlarımdan takviye aldım. Şu anda imkanlar sınırlıdır. Mümkünse insanlar gelip kendilerine yardım etsinler. Burada neye ihtiyaç olduğunu bilmeden yardım göndermek yanlış değil. “15 gündür kızımı görmedim, kızım çok ağladı” dedi.

– Hataykahramankazanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu