Haber

Atatürk’e Hakaret Eden Kişi Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümünde Gayrettepe’de kılınan cuma namazında Atatürk için yapılan duaya tepki olarak camiden ayrıldı ve Atatürk’e ve kendisi için dua eden imama el işaretiyle hakaret etti. sosyal medya hesabından yayınladı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Ahmet Bostancı hakkında soruşturma başlatıldı. Bostancı polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

ATATÜRK’E HAKARET ETTİ

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümünde sosyal medyada paylaşılan bir video gündem oldu. Gayrettepe’deki Hacı Nimet Özden Camii’nde cuma namazı sırasında imamın Atatürk’e dua etmesine tepki gösteren Bostancı, camiden ayrıldı. Yolda yürürken video çeken Bostancı, Atatürk’e ve kendisi için dua eden imama hakaret etti.

GÖZALTINA ALINDI

Çektiği videoyu sosyal medyada paylaşan Bostancı hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınarak Bostancı polis merkezine götürüldü. Bostancı’nın polis işlemleri devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu