Haber

AK Parti’den Büyük Filistin mitingi öncesi açıklama! Toplu taşıma kararı…

AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hamza Dağ ve Mustafa Şen ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partilerinin cumartesi günü düzenleyeceği “Büyük Filistin Mitingi” için yürütülen çalışmalara ilişkin Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

“FİLİSTİN YALNIZ DEĞİLDİR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. İsrail, 7 Ekim’den bu yana Filistin’e yönelik zulmünü sürdürüyor. İsrail bir devlet gibi hareket etmiyor. Gazze’de ellerinde şeker moloz ama insanlığın vicdanı.Sorun Ukrayna.Sıra Gazze olunca kaygılananlar elleri ceplerinde ıslık çalıyor.Batı ikiyüzlülüğünü bir kez daha gösterdi, maskeleri açıldı. Filistin sadece bir ülkenin adı değil, dünyanın her yerindeki vicdanlı insanların damgalanmış kalbidir, Gazze kutsal direnişin bayraktarıdır, bunlar yarın Türkiye’nin 81 ilinden gelecek vatandaşlarımızdır. “Bayrak taşımanın ne demek olduğunu tüm dünyaya gösterecekler. Filistin yalnız değil. Bizleri yürüyüşümüzü tüm dünyaya göstermeye davet ediyorum.”söz konusu.

TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZDİR

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yarın İstanbul’da yapacağımız mitingimize katılmalarını bekliyoruz. Sanatçılarımızın sahne alacağı bir miting yapacağız. Yarın ve 29 Ekim’de tüm toplu taşıma ücretsiz olacak. Cumhurbaşkanımız değerli davetlerde bulunacak. Milletimiz tarih boyunca gördüklerine karşı kör olmamış, her zaman mazlumların yanında olmuştur. “Yarın da burada karakterini göstereceğine inanıyorum.”söz konusu.

“TÜRKİYE HER TÜRLÜ BARIŞA LİDER OLACAK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen şunları söyledi: “Katil İsrail, endişemizin Hamas’la olduğunu söylüyor. Bu yalandır. Çünkü Hamas’ın olmadığı Batı Şeria’da binlerce Müslümanı katletmektedir. Türkiye her türlü barışın, özgürlüğün ve hukukun sağlanmasına hazırdır. Bütün dünyaya yeniden Türkiye’nin her türlü barışı sağlayacağını düşünüyoruz.”İfadelerini kullandı.

haber-sile.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu